close

SUKNE 4: Jedna čierna sukňa – päť rôznych outfitov

 (73)  

Dnešným článkom uzatvárame sériu článkov „Jedna sukňa – päť rôznych outfitov“. V tejto sérii by sa v skutočnosti dalo pokračovať do úmoru, keďže sukne sú veľmi vďačným spoločníkom v našom šatníku, ktorý sa dá kombinovať s množstvom iného oblečenia. Istotne sa k tejto sérii niekedy radi vrátime, no teraz je čas na niečo nové.

Začali sa nám prázdniny – najkrajší čas pre naše deti, pre žiakov a študentov, a toto obdobie sa spája s množstvom dovoleniek a výletov. O tom, aké šaty by ste si mali so sebou pribaliť na dovolenku sme už písali. V najbližšom článku vám poradíme, ako sa obliecť na výlet.

Teraz sa však budeme venovať čiernej sukni a jej využitiu. Čierna sukňa je tzv. „basic“ kúskom a mnohé ženy majú nie jednu, ale i viacero čiernych sukní rôznych štýlov. Samozrejme, rozlišujeme mini, midi a maxi sukne, puzdrové sukne, áčkové sukne, a tak ďalej. My sa však v dnešnom článku nebudeme zameriavať na jeden typ čiernej sukne, ale predstavíme si čiernu sukňu ako takú a ukážeme si, koľko rozličných lookov môžeme vyčarovať použitím jednej čiernej sukne.

 

Čierna sukňa na profesionálny štýl

Či už do práce, na meeting, alebo iné oficiálne stretnutie, na ktorom chcete vyzerať profesionálne, je čierna sukňa skvelou voľbou. Je minimalistická, jednoduchá, nevýrazná, a predsa v nej budete vyzerať tip-top. Pre dosiahnutie profesionálneho vzhľadu máte tri možnosti:

  • Čiernu sukňu stačí skombinovať s košeľou s gombíkmi, ktorú si do sukne zapravíte a profesionálny look je na svete. Ideálne je zvoliť košeľu bez vzorov, prípadne s jednoduchými pásikavými alebo bodkovými vzormi. Ak chcete outfit ešte trochu oživiť, použite jednoduchý elegantný opasok, ktorý bude celý outfit „držať pokope“.
  • Namiesto košele môžete zvoliť blúzku s krátkym, či dlhým rukávom bez vzorov.
  • Čierna sukňa dokonale ladí so sakom – či už taktiež čiernym, alebo jemným pastelovým. Oblečte si sako na košeľu, či blúzku a na najbližšej porade sa vám určite bude dariť!

 

Čierna sukňa na elegantný štýl

Sukňa a elegancia, to ide už na prvý pohľad k sebe. Ako však docieliť nenásilný elegantný look pomocou čiernej sukne? Úžasnou voľbou k čiernej obtiahnutej sukni je top, ktorý je na vrchu úzky a prilieha k telu, no v spodnej časti je rozšírený a voľnejší. Takýto top nielen že pôsobí elegantne a chic, ale je aj mimoriadne pohodlný. Navyše sa hodí ku každému druhu postavy,  ľahko schová väčšie bruško a zvýrazní prsia a boky. Navyše, ak zvolíte top rovnakej čiernej farby a rovnakej látky, môžete docieliť dojem, že máte na sebe krásne elegantné šaty. Naopak, ak si oblečiete čiernu sukňu a bledý top, zvýrazníte vrchnú časť tela a odpútate pozornosť od širších bokov.

Zdroj: Pinterest

 

Čierna sukňa na každodenný štýl

Ak nechcete nič extra, iba jednoduchý každodenný look na víkend s priateľmi, či na posedenie v meste, vezmite čiernu sukňu, k nej si dajte crop-top, nízke sandále a outfit je hotový.

          

  

Čierna sukňa v zime

Aj v zime chceme vyzerať štýlovo, no zároveň chceme byť v teple. Čierna sukňa je skvelá aj v tomto prípade, pretože ju môžete nosiť „na zimný štýl“. Dajte si pod čiernu sukňu hrubšie pančuchy, ktoré skombinujete s vysokými čižmami. Na vrch si pokojne dajte dlhé tričko, či sveter a kabátik, ktorý siaha maximálne do polovice sukne. K tomu nejaký štýlový teplý šál a budete štýlovou kráľovnou najbližšej zimy.

 

Čierna sukňa v lete

V lete môžete takmer pri všetkých outfitoch popustiť uzdu svojej fantázii. To platí aj pri čiernej sukni. Čierna sukňa v lete sa dá nosiť na jednoduchý „vidiecky“ štýl – s krátkym tričkom a teniskami, na trendy sexi štýl s crop-topom, alebo tielkom uviazaným nad pupkom, alebo s rifľovou bundou. Jednoducho, skúšajte a skúšajte. Určite prídete na mnoho originálnych outfitov i vy sami!

Najlepšie sukne na amando.sk

  

No a ak vám čierna sukňa ešte chýba v šatníku, neváhajte a nakupujte na amando.sk.

 (73)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla