close

Starajte sa o svoju zimnú bundu

 (26)  

Je skvelé mať vo svojom šatníku aj niekoľko zimných búnd, každá z nich by vám však bez problémov mala vydržať aj na niekoľko sezón. Samozrejme, ako aj pri inom oblečení, napríklad pri sakách alebo šatách platí, že údržba je veľmi dôležitá, preto si na nasledujúcich riadkoch predstavíme niekoľko tipov na to, ako sa o vašu bundu starať tak, aby vám vydržala čo najdlhšie. 

  

Chráňte ju pred dažďom a snehom

Zimná bunda je mnohokrát vystavená rôznym vplyvom počasia, preto základom toho, aby sa hneď nezničila je ju ošetriť a utrieť vždy, keď sa vrátite zvonku, kde panuje nepriaznivé počasie. Na ošetrenie zimnej bundy môžete bez problémov použiť aj impregnačný sprej. Dajte si však pozor na to, aby ste použili prostriedok, ktorý je na vašu bundu vhodný. Následne môžete prostriedok zafixovať aj teplom, a to tak, že bundu vložíte do sušičky na prádlo na 20 – 30 stupňov. Impregnáciu môžete zafixovať aj pomocou žehlenia bundy na najnižšom stupni žehlenie, pričom použite ako medzivrstvu utierku alebo uterák, aby ste si bundu nespálili. 

  

Skladovanie

Mimo sezóny si svoju zimnú bundu starostlivo uskladnite. Neodporúčame však používanie žiadnych vákuových obalov, ktoré by mohli vlákno vo vnútri bundy zbytočne narušiť. Oveľa vhodnejšie je bundu zabaliť a zavesiť do šatníka tak, aby bola skladovaná voľne.

  

Pranie zimnej bundy

Pranie zimnej bundy závisí predovšetkým závisí od materiálu, z ktorého je bunda vyrobená. Základná rada znie – riaďte sa tým, čo je uvedené na štítku od výrobcu. Špeciálne nepremokavé či funkčné bundy je potrebné prať v inom režime ako tie páperové. Tie je vhodné prať skôr ručne, čo je síce náročnejšie, ale nenaruší sa tým štruktúra vlákna. Bundu sušte v izbovej teplote a niekoľkokrát za deň ju jemne ponatriasajte. 

Nezabúdajte, že čím lepšie sa o vašu bundu budete starať, tým vám dlhšie vydrží, a preto tento čas rozhodne stojí za to. 

 (26)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla