close

Spoločenské šaty tejto sezóny

 (17)  

V tomto článku si nebudeme popisovať spoločenské šaty, ktoré by ste mali nosiť na ples či na inú významnejšiu spoločenskú udalosť. Poďme si však povedať niečo k spoločenským šatám, ktoré potrebujete oveľa častejšie – a sú to šaty, napríklad, na vianočný večierok či oslavu Vianoc alebo nového roku, či na inú oslavu. 

Najdôležitejšie pri výbere šiat je premyslieť si, na akú príležitosť ich budete obliekať. Je to na jednu konkrétnu spoločenskú udalosť, alebo by ste chceli nadčasové šaty, ktoré budete môcť nosiť na rôzne príležitosti. Je na oslave aj nejaké konkrétne predpísané oblečenie či farba? Veľa žien volí pri výbere šiat klasiku v podobe „malých čiernych“, avšak malé čierne nemusia byť vždy tá najlepšia voľba. Ak máte rady tmavšie odtiene, prípadne si myslíte, že lepšie lichotia vašej postave, môžete si vybrať aj s množstva iných odtieňov. Napríklad na zimu sa vynikajúco hodí bordová či tmavozelená farba a môžete ich nosiť aj celú sezónu!

Pri výbere šiat si môžete zvoliť buď klasický elegantný štýl obtiahnutých šiat alebo aj niečo netradičné. Čo tak asymetrické šaty? Ich výhodou je to, že zvýraznia váš štíhly pás a na druhej strane môžu pomôcť zakryť problematickejšiu časť v oblasti bokov. Navyše sú naozaj jedinečné. 

Ak idete na vianočný večierok, prípadne inú oslavu, snažte sa vyhnúť kombinácii šiat s čižmami. Táto kombinácia ku väčšine šiat úplne nehodí a je vhodnejšie si so sebou vziať lodičky na prezlečenie. V chladnom období noste aj pančušky, avšak dajte si pozor na ich farbu – čierna sa nehodí ku všetkým šatám a radšej zvoľte telovú farbu. Spoločenské šaty môžete bez problémov kombinovať aj s blejzerom alebo sakom. Neváhajte si pozrieť aj našu kolekciu ležérnych šiat.

 (17)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla