close

Letné šaty pre tehuľky – čo pomôže tehotným ženám v tomto teple?

 (133)  

V tropických teplách, ktoré nás v týchto dňoch zastihli, je aj pre najvitálnejších ľudí problémom aj prejsť z obchodu, či práce domov. Viete si predstaviť, ako sa asi cíti tehotná žena, ktorá „na sebe“ nosí ešte kilá navyše? Vtedy je najdôležitejšou otázkou: „Čo si obliecť, aby som si toto letné horúce utrpenie aspoň trochu zmiernila?“ Ak patríte k šťastným ženám, ktoré v tomto roku nosia pod srdcom svoje malé ratolesti, dnešný článok je šitý vám na mieru. Aké šaty by si mali v lete zvoliť tehotné ženy?

Materiál, strih a štýl

Základným pravidlom je, aby šaty boli dostatočne voľné, ľahké a aby boli z čo najvzdušnejších materiálov. V lete vo všeobecnosti nehľadáme šaty teplákového štýlu, alebo šaty z ťažkých syntetických látok a už vôbec si ani nepomyslíme na obtiahnuté šaty. O to viac sú takéto šaty nevhodné pre tehotné ženy. Tehuľky by teda nemali hľadať nič, čo by príliš sťahovalo bruško. Zamerajte sa skôr na voľné letné šaty, ideálne na šaty strihané tesne nad bruškom, čím mu doprajete potrebnú voľnosť a vzdušnosť.

Dĺžka

Dĺžka šiat je taktiež veľmi dôležitá. Možno by ste čakali, že ideálom sú kratšie šaty. My sme však toho názoru, že si v tehotenstve treba dávať na krátke šaty pozor. Netreba zabúdať na to, že bruško šaty ešte viac nadvihne a tým skráti. No a posledné, čo v tehotenstve chcete, je neustále si kontrolovať, či vám spod šiat nevykúka viac, než je vhodné. Počas letných trópov sa chceme v tehotenstve cítiť čo najlepšie, bezstarostne a snažíme sa mať čo najmenej ďalších problémov. Nepridávajte si teda ďalšie príliš krátkymi šatami. Uvidíte, že midi a maxi šaty vám poslúžia najlepšie, ako sa dá.

Pozor na farbu

Pri výbere šiat by ste si mali dávať pozor aj na farbu. V tehotenstve máme oveľa väčšie tendencie sa poriadne spotiť. Na istom druhu materiálov je potné fliačiky vidieť omnoho viac a rovnako aj farba šiat zaváži na tom, či vám bude „mapy“ od potu vidno alebo nie. Pastelové farby majú vo všeobecnosti tendenciu zvýrazňovať potné fľaky, zatiaľ čo sýte farby pot schovajú. Ideálne sú biela, červená, modrá, ružová a sýta žltá farba šiat; a šaty tmavších farieb.

Tu vám prinášame ukážku šiat z nášho e-shopu, ktoré sú ako stvorené nielen pre tehotné ženy, ale aj pre všetky ženy, ktoré sa chcú v lete cítiť pohodlne a zároveň nestratiť svoj šmrnc. Upozorňujeme však, že toto je naozaj iba malá ochutnávka toho, čo si u nás môžete vybrať. Viac pohodlných šiat nájdete na amando.sk.

Najlepšie šaty na amando.sk     

     

     

 (133)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla