close

Aká zimná bunda či kabát sa hodí na vašu postavu?

 (385)  

Keď si vyberáte svoj zimný kabát alebo bundu, myslite na niekoľko dôležitých detailov. Ak máte nízku postavu, radšej sa vyhýbajte bundám či kabátom, ktoré siahajú pol kolená prípadne do polovice lýtok. Áno, rozumieme, že chcete, aby vám bolo príjemne teplo, ale tento strih zbytočne skráti vašu postavu. Preto si radšej zvoľte strih maximálne do polovice stehien. Opticky vás nebude skracovať. Na druhej strane, na vysokú postavu je vhodný aj dlhší kabát. Obmedzenia tu prakticky neexistujú.

Aký máte typ postavy?

Ak máte plnšiu postavu:

Ak máte problematickú dolnú časť a oblasť stehien a bokov, vyberte si kabát so zoštíhlených pásom alebo bundu parka, ktorá je v páse zúžená. Takýto strih vám krásne dodá tvary a vy budete vyzerať skvele. Vyhýbajte sa oversize strihom a prílišným detailom v dolnej časti, napríklad, vreckám, ktoré by vám mohli na kilogramoch iba pridať. Naopak, veľký golier dokáže pritiahnuť pozornosť na hornú časť vášho tela.

Drobná štíhla postava:

Pre tento typ postavy sú vhodnejšie kratšie kabáty alebo bundy, ktoré postavu opticky neskrátia. Pokojne si môžete vybrať aj bundu so zaujímavými detailami či gombíkmi. Na vyšší typ postáv sa hodia aj dlhé kabáty, prípadne pohodlná voľná parka či kabát. Na váš typ postavy sa hodí aj kabát s dvojradovým zapínaním so zvýraznenými ramenami.

Na záver ešte niečo k farbám. Väčšina žien si vyberá čierny kabát alebo bundu, ale vedzte, že môžete bez problémov siahnuť aj do iných farieb. Pokiaľ máte radšej studené odtiene, zvoľte si sivú alebo tmavomodrú, ktoré sa taktiež veľmi dobre kombinujú. Ak máte radšej teplé odtiene, vyberte si neutrálnu béžovú alebo červenú, ktorá zvýrazní aj ten najobyčajnejší outfit. Pri výbere kabátu a bundy nezabudnite ani na veľmi dôležité doplnky v podobe šálu, ktorý vás ochráni pred chladom, ale zároveň dodá aj veľmi zaujímavý detail.

 (385)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla