close

Ako si vybrať ten správny typ plaviek?

 (222)  

Vybrať si vhodný typ plaviek môže byť oveľa ťažšou úlohou, ako sa na prvý pohľad zdá. Keď si obliekame plavky, už vtedy vieme, že ich nosením ukazujeme okolitému svetu oveľa viac, ako v iné bežné dni. Cítime sa tým zraniteľnejšie a vytušíme každý jeden pohľad, ktorý na nás niekto upiera. K odbúraniu týchto nepríjemných pocitov jednoznačne napomôže vhodný výber typu a strihu plaviek, ako aj správny výber ich farby. 

     

Všeobecné princípy

Často pri výbere plaviek pozeráme na aktuálne trendy. Hoci je bezpochyby vhodné sa nimi inšpirovať, mali by sme si vedieť udržať istý nadhľad a odstup. Trendy sa neustále menia a nie vždy sú vhodné nielen pre typ vašej postavy, ale dokonca ani pre vašu osobnosť. Ako to myslíme? Každý kúsok oblečenia, ktorý si na seba dávame, by mal byť pre nás komfortný – mali by sme sa v ňom cítiť dobre, príjemne. Mali by sme to v ňom byť MY. Ak máte teda viac hanblivú povahu, mali by ste voliť menej odvážne dámske plavky – také, ktoré zakryjú čo najviac a nebudete sa stále ako na ihlách obzerať, kto sa na vás pozerá. Pokojne sa teda inšpirujte aktuálnymi trendami, pomôžte si našim blogom, ale konečné rozhodnutie urobte vy samy.

Čo sa týka farby – úplne najmenej vhodnou je biela alebo príliš bledá farba. Po namočení do vody by sa mohlo stať, že by intímne partie vášho tela presvitali cez látku, čo by mohlo byť veľmi nepríjemným zážitkom, ktorý by vám pokazil celý deň. Je vhodnejšie voliť tmavšie plavky – nemusia však byť čierne, pokojne experimentujte s červenou, zelenou, žltou, oranžovou, fialovou a mnohými inými farebnými kombináciami. Ak už ale predsa len siahnete bo bielej, či bledej farbe, dajte si pozor na to, aby mala aspoň v oblasti spodného dielu podšívku.

Uvádzame dva základné a najznámejšie druhy dámskych plaviek, ktoré môžete zvoliť pre vaše dovolenkové zážitky. Ku každému druhu vám napíšeme, pre koho by mohli byť vhodné a pre koho, naopak, nevhodné.

- Jednodielne plavky

Vhodné pre: plnšie ženy, hanblivejšie povahy, pre aktívne dovolenkárky, ktoré rady plávajú, hrajú plážové hry a podobne;

Nevhodné pre: jednodielne plavky sú vhodné takmer pre každého; nevhodné sú iba v tom prípade, ak ste výraznou ženou a chcete využiť dámske plavky na zvýraznenie svojich kriviek a ukázanie vyšportovaného tela – závisí teda od vašich preferencií. Tieto plavky by mohli byť nevhodným variantom aj pre ženy, ktoré sa chcú na dovolenke celé krásne opáliť.

Hoci sa u nás usídlil názor, že jednodielne plavky sú nudné, dovoľte nám, aby sme vás vyviedli z omylu. Už dávno tomu nie je tak, a to vďaka rôznym strihom a možnostiam, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Aj v tom prípade, že si zvolíte jednodielne plavky, môžete s nimi experimentovať a zvoliť si taký strih, ktorý zvýrazní vašu ženskosť. V našom e-shope nájdete napríklad jednodielne plavky s odhalenými bokmi, či hlbšími výstrihmi, ktoré skutočne upútajú pozornosť každého okoloidúceho.

- Bikiny

Vhodné pre: štíhle ženy, ale aj plnšie ženy, ktoré sa nehanbia ukázať svoje krivky, odvážnejšie a menej hanblivé ženy, ktoré sa neboja odhaliť viac, ako obyčajne; pre tie, ktoré sa chcú na dovolenke krásne opáliť;

Nevhodné pre: plnšie ženy, ktoré chcú zakryť nedokonalosti; tehotné ženy (kvôli UV žiareniu na tehotenské bruško); hanblivejšie typy, ktoré chcú toho čo najviac schovať.

Azda sa vám zdá čudné, že sme aj jednodielne dámske plavky, aj bikiny považovali za vhodné pre plnšie ženy. Chceme totiž upozorniť, že nie vždy sú jednodielne plavky šťastnou voľbou pre plnšie ženy. Ak je totiž vašou problematickou partiou oblasť bokov, stehien a nôh, no bruško máte ploché, alebo iba jemne plnšie, vhodnejším variantom sú pre vás dvojdielne plavky (bikiny). Ak je však vašou problematickou partiou brucho, vhodnejšie sú práve jednodielne plavky.  

Ak vás zaujímajú ďalšie druhy a strihy plaviek, ktoré v našom e-shope ponúkame, sledujte náš blog, kde onedlho pribudne článok o plavkách s názvom tankiny. Aj v tomto článku vám prinesieme tipy, ako si správne vybrať plavky. Konkrétne sa zameriame na to, aké plavky sú vhodné pre ženy s príliš malým poprsím a aké sú vhodné pre ženy, ktoré majú, naopak, veľké prsia.

Zatiaľ však navštívte náš e-shop a poobzerajte sa po kúskoch, v ktorých zahviezdite toto leto!

 (222)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla