close

Ako sa starať o kabát

 (106)  

Zimný kabát je tá časť vášho oblečenia, ktorú si chcete zachovať a nosiť aj niekoľko sezón. Preto je však dôležité, aby ste sa oň správne starali. Potom naozaj nebude problém zachovať váš kabát tak, aby ste ho mohli vytiahnuť aj o rok. Tento článok je pre to plný užitočných tipov na to, ako sa o váš kabát správne starať.

Starostlivosť o váš kabát závisí v prvom od jeho materiálu. Aj v tomto článku nájdete niekoľko dobrých tipov, ako sa práve o kabát starať. Vedzte však, že tieto rady sa dajú uplatniť takmer na akýkoľvek druh kabátu.

1.      Navštívte čistiareň

Počas sezóny alebo po nej vždy zaneste váš kabát do čistiarne. Odbremeníte sa jednak od starostí so sušením vášho kabáta, ale v prvom rade zabezpečíte to, že bude vyčistený správnym spôsobom. Materiály zimného kabáta sú mnohokrát citlivé a nesprávne zaobchádzanie alebo pranie by Im mohlo uškodiť. Čistiareň by mala byť preto vašou voľbou jedna, ak chcete aby vám váš kabát dlho vydržal.

2.    Odžmolkovávajte

Nosenie kabátu počas sezóny pochopiteľne spôsobuje aj jeho opotrebovávanie. Častým javom je, napríklad, to, že sa na ňom tvoria žmoľky. Ich ďalšej tvorbe, ale aj nepeknému vzhľadu na vašom kabáte pomôžete tak, že budete používať nástroj, ktorý si s takýmito zmoľkami hravo poradí. Ten kúpite v takmer každom obchode s oblečením.

3. Používajte prípravok na impregnáciu

Nielen vase topánky môžete impregnovať. Rovnako aj kabát je vhodný pred sezónou aj počas sezóny nasprejovať takýmto prípravkom, ktorý zaručí, že váš kabát bude odolnejší voči vode. To znamená, že budete v suchu nielen vy, ale aj váš kabát a navyše ochránite aj jeho štruktúru vlákna.

V neposlednom rade nezabudnite na správne uskladnenie vášho kabáta aj mimo sezóny tak, aby ste ho v pravú chvíľu vytiahli skoro ako nový.

 (106)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla