close

Aké oblečenie si zbaliť na dovolenku na horách? 2. časť

 (161)  

Pokračujeme v príprave oblečenia na dovolenku v horách! Čo sa vám ešte zíde?

Mikina

Mikiny na amando.sk predstavujú široký a rozmanitý sortiment. Máte na výber mikiny mnohých štýlov a farieb. Osobitne vám do hôr odporúčame predĺžené mikiny, ktoré zakryjú kríže a vy ani v náročných terénoch v prípade chladného počasia nebudete mať strach, že prechladnete.

Najlepšie mikiny na amando.sk

 

Aspoň jedny-dvoje elegantné kúsky oblečenia na večeru/raňajky v hoteli

Ak sa chystáte ubytovať v hoteli, kde budete absolvovať večere, či raňajky, pribaľte si do kufra zopár elegantnejších odevov. Nemusíte si zrovna obliecť šaty, ale môžete pokojne zvoliť elegantné nohavice a blúzku, alebo overal.

 

Aspoň jednu teplejšiu bundu

Pri výletoch lanovkou do vyšších nadmorských výšok, alebo aj pri peších túrach vo väčších výškach je potrebné myslieť na teplotný rozdiel a už vo východiskovom mieste predpokladať, aká je asi teplota v cieli. Často prídete na to, že mikina nepostačí a treba si vziať teplejšiu bundu. Ideálne sú predĺžené bundy, ktoré vám, rovnako ako pri mikinách, ochránia aj oblasť krížov, ktorá je najmä u žien veľmi zraniteľná.

 

Šatka na krk

Bolesť hrdla a prechladnutie vedia dovolenku naozaj poriadne pokaziť. Nezabudnite si preto do kufra pribaliť aj nejakú šatku na krk, ktorou v prípade studeného vetra odvrátite katastrofu a zvyšok dovolenky si užijete bez otravnej bolesti hrdla.

 

Pyžamo

Nočné košele nie sú pre pobyt v horách úplne vhodnou alternatívou. Určite bude lepšie, keď si do kufra namiesto nočnej košele zabalíte pyžamo. Ak však chcete stále pôsobiť príťažlivo pre svojho partnera, žiaden strach. V našom e-shope nájdete naozaj nádherné chic pyžamá, v ktorých vám váš drahý neodolá.

Najlepšie pyžamá na amando.sk.

  

Pršiplášť, pevná obuv

K tomu azda netreba napísať nič viac, iba že treba myslieť na všetky situácie. Dovolenka v horách má svoje úskalia, a to doslova, ale zážitky z nedotknutej prírody naozaj stoja za to. Dávajte pozor na každý krok a pri užívaní si krás hôr myslite aj na bezpečný návrat domov.

 (161)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla