close

Aké oblečenie si zbaliť na dovolenku na horách? 1. časť

 (151)  

Naša pomoc pri balení na vašu dovolenku pokračuje ďalším článkom. Dnes sa však balíme na hory! Balenie oblečenia na hory je trochu náročnejšie na miesto, keďže na hory si berieme teplejšie (a tým väčšie) veci. Nemusíme si však brať toľko rôznych druhov oblečenia.

Najdôležitejším kritériom je to, aby bolo oblečenie pohodlné a teplé. Zároveň však musíme myslieť aj na to, že v nižších polohách hôr sa v lete pohybujú teploty okolo 25 stupňov, čo je pomerne teplo, a preto je vhodné oblečenie radšej vrstviť. Vo všeobecnosti vám teda odporúčame vziať si viac krátkych tričiek a mikín, než dlhých svetrov.

Nasledujúci zoznam oblečenia na hory je zostavený pre tých, ktorí idú na turistiku rekreačne a neabsolvujú fyzicky prináročné trasy. Profesionálni turisti, alebo ľudia, ktorí sa turistike venujú v oveľa hlbšej a väčšej miere, by mali do hôr nosiť oblečenie presne na to určené. 

Dlhé pohodlné nohavice a legíny 

V horách býva vždy chladnejšie ako v nižších nadmorských výškach, a preto treba pri balení vyčleniť popredné miesto pre dlhé nohavice a legíny. Zároveň je však potrebné myslieť na pohodlie, a preto sa v našom e-shope amando.sk porozhliadajte po komfortných kúskoch vyrobených z tých najpohodlnejších, najpríjemnejších a najvoľnejších materiálov. Na horách sa totiž pri pohybe musíte cítiť dobre a napasované nohavice vám môžu značne pokaziť zážitok z túry. Našťastie, v našom obchode sú nohavice a legíny vyrábané z top materiálov, takže váš pobyt na horách sa bude niesť nielen v štýlovom duchu, ale aj v duchu pohodlia a komfortu.

 

Trojštvrťové nohavice alebo legíny

Pred túrou treba myslieť aj na to, že pri pohybe vám bude teplejšie a že nie všade v horách je chladno. V nižších nadmorských výškach býva počas leta príjemných 25 stupňov (samozrejme, ak je slnečné počasie), a dlhé nohavice by vás iba zbytočne prehrievali a znervózňovali. Určite si do kufra pribaľte aj nejaké trojštvrťové nohavice a legíny a priamo pred túrou sa už podľa okolností rozhodnete, či zvolíte dlhé nohavice/legíny, alebo trojštvrťové.

 

Dlhé tričká

Hoci sme zástancami toho, že je lepšie vziať si radšej krátke tričko a mikinu, ktorú v prípade teplého počasia veľmi ľahko vyzlečiete a uviažete okolo pása, určite si pribaľte aspoň jedno-dve dlhšie tričká. Ak by vám počasie v horách naozaj nevyšlo, určite sa vám dlhé tričko zíde.

  

Krátke tričká

Ako sme písali už vyššie, krátke tričko je ideálnym spoločníkom na túru v prípade pekného teplého letného počasia. Zabezpečí vám potrebný komfort, vzdušnosť, ľahkosť a ak vám bude predsa len chladno, ľahko si na tričko prehodíte mikinu.

   

Športová súprava a tepláková súprava

Takéto súpravy sú na túry ako stvorené. Sú mimoriadne chic, sexi a zároveň vám doprajú potrebný komfort, bez ktorého by ste si túru až tak neužili. Nezabudnite na to, že pri turistike sa musíte cítiť ľahučko ako pierko.

 

V balení sa na hory budeme pokračovať v nasledujúcom článku.

 (151)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla