close

Aké oblečenie si zbaliť na dovolenku k moru? 1. časť

 (184)  

Dovolenková sezóna sa už naplno rozbehla a akokoľvek dobre sme sa na ňu pripravovali, aj tak nás pri balení prepadne stres, nervozita a zmätok. Keď už príde čas, kedy sa máme definitívne rozhodovať, aké oblečenie si zbalíme a vezmeme so sebou, nevieme sa rozhodnúť. Nakoniec si na zbalenie pripravíme trištvrte šatníka, a potom zistíme, že sa nám to do kufra nevojde. Prichádza druhá vlna stresu a zmätkov. Naozaj chceme takto začínať každú dovolenku? Jasné, že nie! Preto sme si dnes pre vás pripravili dva články o tom, čo si zbaliť na dovolenku k moru.    V dvoch zajtrajších článkoch vám zasa pomôžeme s balením sa na hory.  

V niektorom z minulých článkov sme už písali o tom, aké šaty si zbaliť na dovolenku k moru. To je, samozrejme, stále aktuálne a môžete sa tým riadiť aj naďalej. Teraz vám však prinášame komplexnejší prehľad toho, čo by vám pri mori nemalo chýbať. Ku každej kategórii vám zároveň pridáme jeden tip na produkt z nášho e-shopu amando.sk, aby sa vám ľahšie nakupovalo.

Bikiny

Teraz možno robíme zbytočnú nadprácu, ale pre úplnosť tohto zoznamu sme bikiny rozhodne nemohli vynechať. Bikiny by ste mali mať na dovolenke aspoň dvoje – každé inej farby a štýlu, aby ste zachovali rozmanitosť toho, čo si obliekate. Bikiny majú veľkú výhodu, že sú malé a pohodlne sa zmestia do kufra bez toho, aby zaberali priveľa miesta. Čo sa týka strihov, štýlov a farieb, bikiny v našom e-shope sú naozaj rozmanité a máte z čoho vyberať. Toto je len malá ukážka:

Najlepšie bikiny na amando.sk

 

Jednodielne plavky

K moru sa vám rozhodne budú hodiť aspoň jedny jednodielne plavky. Sú veľmi pohodlné vtedy, keď chcete stráviť deň plávaním, alebo inými plážovými aktivitami. Bikiny by v tomto prípade skôr prekážali a znepríjemňovali vám tieto športové aktivity. Jednodielne plavky vám zabezpečia komfort a to, že si deň môžete užívať bez starostí o to, či sa vám vrchný diel nezdvíha, nerozopína, nepovoľuje, alebo či vám po výdatných raňajkách príliš nevykúka nafúknuté bruško.

 

Kraťasy

Kraťasy by vám na dovolenke pri mori rozhodne chýbať nemali. Sú veľmi vďačným kúskom oblečenia či už pri prechádzkach po pláži, pri spoločných rodinných raňajkách, nákupoch, či výletoch do okolitých miest. Do kufra si určite zabaľte aspoň dvoje kraťasy – jedny voľnejšie kraťasy na vyššie spomínané aktivity, výlety loďou na okolité ostrovy, či do priľahlých miest; a jedny elegantné kraťasy, v ktorých môžete s pokojným svedomím absolvovať rodinné raňajky v hoteli i večere v prímorských reštauráciách.

Najlepšie kraťasy na amando.sk

 

Sukne

Sukne sa na dovolenke pri mori hodia vždy a všade. Sukňu si môžete dať na cestu z hotela k pláži. Vtedy si pod sukňu môžete spokojne obliecť plavky a tričko rovno nechajte na izbe. Horný diel plaviek a k tomu sukňa – to vyzerá skvele! Vhodné je zbaliť si jednu midi sukňu, jednu maxi sukňu a jednu kratšiu až mini sukňu.  Určite ich všetky využijete nielen na cestu z hotela na pláž, ale aj pri večerných potulkách, či nočnom živote. Sukne z amando.sk z vás spravia bohyňu každej pláže.

Najlepšie sukne na amando.sk

  

Overal

Aspoň jeden! Ak vám zostane aspoň maličký voľný kúsok v kufri, určite si vezmite aspoň jeden overal. Overaly sú veľmi praktické, sú sexi, tvarujú postavu a podľa strihu a štýlu môžu pôsobiť buď elegantne, čo sa hodí práve na už viackrát spomínané letné prímorské večere a nočný život; alebo môžu pôsobiť veľmi jednoducho, letne, vzdušne a sviežo, čo sa hodí na tie najrôznejšie plážové aktivity i na výlety. Ak vám zostane v kufri miesta trochu viac, odporúčame vziať si oba z týchto dvoch variantov – elegantný overal i svieži letný overal.  

 

Dlhé ľahké nohavice

Keď si predstavíme dovolenku pri mori, vidíme len slnko, teplo, a vynikajúce počasie. Hoci vám veľmi prajeme, aby váš pobyt bol iba slnečný, treba pre istotu myslieť aj na to, že pri mori sa vyskytujú časté búrky, ktoré spôsobia mierne ochladenie. To je citeľné najmä vo večerných hodinách, a predsa si nechcete nechať ujsť žiaden z večerných programov, ktoré sa vám počas pobytu ponúkajú. Preto si prihoďte do kufra jedny dlhé, ale ľahké a vzdušné nohavice, v ktorých vám nebude ani teplo, ani zima.

Najlepšie nohavice na amando.sk

  

Letné krátke šaty

Krátke letné šaty už máte v kôpke na zabalenie určite pripravené, takže o nich veľa písať netreba. Prinášame aspoň zopár tipov na exkluzívne letné šaty z amando.sk.

  

Dlhé letné šaty

Tu platí to isté, čo pri dlhých ľahkých nohaviciach. Ani teplo, ani zima + elegancia, vkus a štýl. Dokonalá kombinácia na menej teplé letné dovolenkové večery.

  

Plážové šaty

Pri prípravách na dovolenku by sme rozhodne nemali zabúdať ani na plážové šaty. Tie sú veľmi praktickým a pohodlným doplnkom, ak sa nechcete po pláži premávať iba v plavkách, alebo sa potrebujete ešte pred návštevou pláže a dovolenkovými radovánkami zastaviť na pár slov so susedkou, či v obchode. Pre ostýchavejšie ženy sú plážové šaty hotovým vykúpením – poslúžia na cestu z izby k moru a tam si ich, krátko pred vstupom do vody, rýchlo vyzlečú a ponoria sa do vĺn, kde ich už nik nevidí. Plážové šaty poslúžia aj vtedy, ak už máte slniečka až príliš a nechcete sa už viac opáliť na pleciach, brušku, či v oblasti dekoltu.

Pokračovanie si prečítajte v nasledujúcom článku.

 (184)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla