close

Šaty robia človeka – ako sa obliecť na prvé rande?

 (196)  

Mnohokrát ste sa už iste dostali do situácie, kedy ste nechceli zostať v istej spoločnosti, alebo ste do nej ani nechceli vstúpiť, lebo ste sa necítili vhodne oblečení na danú udalosť.

Hoci hodnotu človeka by sme nikdy nemali merať podľa vzhľadu, ani podľa oblečenia, aké nosí, musíme uznať, a iste nám dáte za pravdu, že prvý dojem je veľmi dôležitý pri každej príležitosti. Či už sa chystáte na prvé rande, alebo na pracovný pohovor, v oboch prípadoch chcete na prvý pohľad zapôsobiť čo najlepšie. Mali by ste preto v prvom rade dbať na správny výber oblečenia. Pre ženy sú všeobecne najlepšou voľbou šaty. Šaty totiž pôsobia žensky, nežne, kultivovane a zároveň dôstojne a elegantne. Ak si chcete ihneď vybudovať prirodzený rešpekt či už zo strany potenciálneho budúceho partnera, alebo budúceho zamestnávateľa, šaty vám k tomu výrazne napomôžu. Hoci na amando.sk nie je vôbec problematické nájsť vhodné šaty na každú príležitosť, radi vám k nášmu širokému sortimentu produktov prinesieme aj zopár tipov, ako správne zladiť svoj outfit z príležitosti prvého rande. Tipy pre vhodný outfit na pracovný pohovor vám prinesieme v ďalšom článku.  

Šaty na prvé rande

Základným rozhodujúcim faktorom pri výbere šiat by mala byť otázka pohodlia. Komfortné šaty, v ktorých sa budete cítiť príjemne vám dodajú na sebavedomí, nebudete sa neustále rozptyľovať premýšľaním nad tým, čo vás kde škriabe, čo vás tlačí, alebo či vám toho odniekiaľ nevykúka až príliš. Počas rande by ste sa mali po celý čas sústreďovať na svojho partnera a neriešiť žiadne problémy. Ak budete nakupovať na amando.sk, naozaj sa nemusíte obávať toho, že by ste sa v šatách cítili nepohodlne. Všetky naše šaty sú vyrobené z tých najkvalitnejších látok. Je už iba na vás, aký strih a štýl šiat s vyberiete, aby ste sa cítil čo najpohodlnejšie. Odporúčame vám však zvoliť stredne dlhé šaty, ktoré vás príliš neodhaľujú, ale zároveň nepôsobia priveľmi konzervatívne.

Výber strihu šiat ďalej závisí aj od toho, ktoré partie tela by ste radšej nechali zahalené a ktoré chcete zvýrazniť. Ak máte napríklad príťažlivé a pekné ramená, sú pre vás veľmi vhodné šaty bez rukávov, prípadne šaty s viazaním okolo krku, vďaka čomu vyniknú vaše ramená.

Ak sú vašou prednosťou zase štíhle dlhé nohy, zvoľte kratšie obtiahnuté šaty. Niektoré ženy sa zasa môžu pýšiť plným a pevným poprsím. Pre tieto dám ponúkame šaty s hlbokými výstrihmi v tvare V, ktoré dokonale zvýraznia túto ich prednosť. Dajte si však pozor, aby váš výsledný outfit nepôsobil príliš vulgárne a vyzývavo.

Štíhle dámy sa nemusia báť zvoliť obtiahnuté šaty, ktoré precízne kopírujú telo. Vášho partnera nimi istotne zaujmete a nedopustíte, aby prehliadol vašu vypracovanú postavu. Plnším dámam neodporúčame zvoliť práve obtiahnuté šaty. Tie by to totiž vašej postave pridali ešte viac kíl. Zvoľte radšej voľnejšie šaty, alebo šaty strihané do tvaru A. 

Nebojte sa ani menej tradičných kombinácií šiat. Veľmi trendy je napríklad kombinácia šaty a rifľová bunda, či šaty a kožená bunda. Ak by vás zaujímalo, ako sa dá v týchto kombináciách naozaj zažiariť, pozrite sa na náš blog.

V ďalšom článku sa môžete tešiť na rady a tipy, aké šaty si obliecť na pracovný pohovor. 

 (196)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla