close

Šaty robia človeka 2 – Ako sa obliecť na pracovný pohovor?

 (107)  

Všetky dámy to iste veľmi dobre poznajú – hoci to, čo máme „v hlave“ je pre nášho potenciálneho zamestnávateľa najcennejšie, prvé, čo ho upúta, je náš vzhľad a naše šaty. Platí to najmä vtedy, ak sa uchádzame o pozíciu, kde je kontakt so širokou verejnosťou na dennodennom poriadku a šaty reprezentujú nielen nás, ale aj celú firmu. Ale aj keď sa chystáte na pohovor o pozícii, ktorá je viac v ústraní, prvý dojem urobí veľmi veľa a je vždy lepšie, keď zamestnávateľa ohúrite hneď, ako vojdete do dverí. Keď si totiž potom sadne nad životopisy uchádzačov, ľahšie sa mu v pamäti vybavíte práve vy a cestu k vysnívanej práci máte už takmer priamočiaru. 

Aké šaty si teda zvoliť na pracovný pohovor?

Dôležitým a zásadným elementom, ktorý si pri výbere šiat treba všímať, je dĺžka, akú šaty majú. Šaty by mali siahať po kolená, alebo minimálne aspoň tesne nad kolená. Vyhnite sa príliš krátkym šatám, ktoré by pôsobili vulgárne a vyzývavo, ale aj príliš dlhým šatám, ktoré by vyvolávali fádny a nudný efekt. Vyhnite sa tiež odhaleným ramenám a príliš hlbokým výstrihom. Šaty s hrubými ramienkami, alebo s krátkymi, či ¾ rukávmi sú všeobecne tou najlepšou voľbou. Ak by vám však predsa len učarovali na amando.sk šaty bez rukávov, poobzerajte sa v našom e-shope a istotne nájdete vhodné sako, či blejzer, ktoré by zakryli holé ramená, či chrbát.

Čo sa týka farebných kombinácií a vzorov, pri outfite na pracovný pohovor platí, že menej je niekedy viac. Odporúčame vám zvoliť si jednoduché šaty bez vzorov, prípadne iba s jednoduchým vzorom a šaty jemných farieb. Môžete zvoliť buď pastelové farby šiat, ktoré sú v súčasnosti veľmi trendy, alebo môžete staviť na klasiku – čierne alebo sivé šaty. Vyhnite sa priesvitným a polopriesvitným materiálom. Tie sa do práce nehodia.

Nemusíte sa však báť experimentovať s rôznymi strihmi a štýlmi šiat. Veľmi elegantné sú šaty s volánmi a čipkované šaty. Podľa typu vašej postavy môžete zvoliť buď šaty voľnejšieho strihu, obtiahnuté šaty, či puzdrové šaty. V tejto oblasti je výber už iba na vás, na vašich preferenciách a na tom, v čom sa cítite dobre. Mali by ste mať jasno v tom, aké šaty vám lichotia a v akých sa cítite komfortne. Aj tu totiž platí, že základom je váš dobrý pocit. Ak máte na sebe šaty, v ktorých sa cítite pohodlne sebavedomo, rovnako vás bude vnímať aj vedúci pohovoru.

Na amando.sk nájdete všetky druhy, strihy, štýly a farby šiat, ktoré sme vyššie spomínali. Stačí si už iba vybrať to najlepšie pre vás. Ako inšpirácia nech vám slúžia priložené fotografie. Všetky produkty z nich nájdete u nás, na AMANDO. Príjemné nakupovanie a veľa šťastia pri pohovore!

NÁŠ TIP: Ideálne bude, ak si pod šaty oblečiete aj pančuchy. V letných mesiacoch to však nie je úplnou nutnosťou.

 (107)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla