close

Šaty na svadbu – čomu sa vyvarovať?

 (170)  

Vždy je to skvelý pocit, keď vám do schránky príde pozvánka na svadbu. A hoci je to veľmi príjemná záležitosť a snúbenci vám tým chcú prejaviť úctu a poukázať na vaše dôležité postavenie v ich živote, prichádzajú s tým, ruka v ruke, aj povinnosti. Jednou z nich je aj vhodný výber šiat na svadbu.

Možností je skutočne veľa a najlepšie je vyberať si šaty na svadbu podľa vlastných preferencií. My vám však prinášame niekoľko tipov a rád, čomu sa vyvarovať, keď si vyberáte šaty na svadbu. A ak viete, že sa čoskoro zúčastníte svadby, sledujte aj naďalej náš blog, kde vám v ďalšom článku prinesieme tipy, ako si vybrať tie správne šaty na svadbu. Ak ste však nedočkaví, navštívte náš e-shop amando.sk a inšpirujte sa najnovšími trendmi a širokým sortimentom šiat.  Zatiaľ sa však pozrime na to, čomu sa vyvarovať, keď si vyberáme šaty na svadbu.

Najlepšie šaty na amando.sk

Vyhnite sa bielej, ale aj čiernej farbe

Šaty na svadbu, ktoré si ako hosť oblečiete, by nemali byť bielej ani čiernej farby. Čo sa týka bielej farby, je to jeden z najväčších prešľapov, aký by ste mohli urobiť. Šaty na svadbu v bielej farbe by mohli odviesť pozornosť od nevesty, čo je naozaj neželaným efektom. Svadba je predovšetkým výnimočným dňom nevesty a ženícha, je preto veľmi nevhodné, ak si vás niekto, kto mladomanželov až tak dobre nepozná a prišiel sa na obrad iba pozrieť, zmýli s nevestou. Ak je teda biela vašou obľúbenou farbou, pre tento jeden raz sa jej vzdajte.

Šaty na svadbu v čiernej farbe nie sú zasa až takým problémom, ako bola biela farba, no i tak vám odporúčame sa čiernej vyhnúť. A to najmä vtedy, ak ide o letnú svadbu. Nezabúdajte, že v našich krajoch je čierna považovaná za farbu smútku a čierne šaty si dávame väčšinou pri smutných príležitostiach. Na svadbu sa viac hodia šaty hrajúce farbami – ak ste odvážnou ženou, pokojne môžete ísť do krikľavejších farieb, ak však krikľavé farby nie sú vašimi obľúbencami, veľmi in sú pastelové farby. V lete by čierne šaty najviac uškodili vám, keďže by vám v nich bolo ešte teplejšie, ako za iných okolností. Šaty na svadbu v pastelových farbách sú naozajstným ideálom – nepútajú príliš veľkú pozornosť, sú elegantné a chic a lichotia každej postave.

Pozor na príliš odvážne šaty

Hlboké výstrihy, holý chrbát a vysoké rozparky na sukni sú neuveriteľne sexi a príťažlivé. Nie sú však vhodné, ak ide o šaty na svadbu. Opäť platí to, že všetka pozornosť by sa v tento deň mala upriamovať na nevestu. Okrem toho, ide o rodinnú udalosť, kde sa naozaj nehodí tento druh šiat. Ak teda chcete zvýrazniť vašu štíhlu postavu, či dekolt, zvoľte radšej obtiahnuté šaty bez príliš odvážnych prvkov.

Nie, ležérne šaty sa naozaj nehodia

Mnohé ženy sa v spoločenských šatách necítia komfortne a najradšej by si obliekli iba ľahké letné šaty, alebo, ešte lepšie, rifle a tričko. Ľahké letné šaty by boli prijateľnými v tom prípade, že sa svadba odohráva vonku a takýto štýl je vyslovene žiadaný. V opačnom prípade je nutné si uvedomiť, že mladomanželia si s prípravou svadby dali naozaj záležať, stálo  ich to mnoho úsilia i financií a radi uvidia aj od vás, že ste sa usilovali celkový vzhľad svadby podporiť svojím vlastným vzhľadom. Ak sa zvyčajne v spoločenských šatách necítite dobre, pokúste sa prispôsobiť štýl a strih šiat tak, aby ste nepríjemné pocity eliminovali na minimum. Zvoľte napríklad vzdušné a ľahké materiály, nie príliš priliehavé šaty a tiež šaty v optimálnej , ktorá vám vyhovuje.

Nesnažte sa prekonať nevestu

Sú ženy, ktoré sa v obliekaní na svadby vyslovene vyžívajú a vidia to ako príležitosť skrášliť sa a zapôsobiť na rodinných príslušníkov. Šaty s nariasenou sukňou, spodnicou, krikľavými farbami, ktoré priam kričia: „Pozerajte sa všetci na mňa!“ – tomu je lepšie sa vyhnúť, pokiaľ ide o šaty na svadbu. Budeme sa opakovať, ale nevesta je tu tou, na ktorú sa majú všetci pozerať. Ohúriť všetkých hostí môžete aj jednoduchšími šatami. Tie najlepšie z nich nájdete na amando.sk!

Najlepšie šaty na svadbu totiž ponúka práve náš e-shop – AMANDO!

 (170)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla