close

Šaty na stužkovú – 5 rád a tipov od amando.sk

 (540)  

Druhá polovica leta je už v plnom prúde a o chvíľu sa preklopí do svojich finálnych dvoch týždňov. Väčšina študentov si tieto posledné voľné chvíle užíva plnými dúškami. Študenti končiacich ročníkov však pomaly začínajú premýšľať nad skúškou dospelosti a stužkovou slávnosťou, ktorá sa s ňou spája. Hlavná vlna stužkových slávností prichádza od konca septembra do začiatku decembra, a preto je už najvyšší čas vybrať si šaty na stužkovú.

Zatiaľ, čo mladé študentky majú vo výbere šiat pomerne jasno – dlhé, elegantné a honosné, väčší problém nastáva pre mamy. Aké šaty na stužkovú svojej dcéry, či syna, by si mala mama obliecť? Šaty na stužkovú a ich výber si žiadajú isté pravidlá a normy, o ktorých si v dnešnom článku povieme. My sa teraz pozrieme na to, aké šaty na stužkovú pre mamu sú prípustné a dáme vám 5 tipov, ako šatami na stužkovú nič nepokaziť, neprehnať a zároveň využiť váš potenciál.

Decentné a elegantné

V prvom rade, keď ide o šaty na stužkovú pre mamu, nesmiete zabudnúť, že nie vy ste tu tá najdôležitejšia. Nikdy by ste nemali zatieniť svojho maturanta/svoju maturantku a mali by ste ich nechať vyniknúť. Odporúčame vám teda vyhnúť sa nariaseným sukniam, širokým spodniciam, či nebodaj kruhom pod šatami. Nemali by ste siahať ani po šatách krikľavých farieb, extrémne vzorované šaty taktiež nie sú ako šaty na stužkovú vhodné, rovnako ako šaty s glitrami. Vsaďte na niečo jednoduché, elegantné, decentné a stále štýlové.

Zdroj: Pinterest

  

Šaty na stužkovú nemajú mať výstrih na chrbte

Celkovo platí, že pokiaľ ide o šaty na stužkovú pre mamu, odhalených častí tela by malo byť čo najmenej. Ramená, dekolt a chrbát by mali zostať skryté, prípadne odhaľte iba jednu z týchto častí. Nikdy však nie chrbát. Verte nám, hrdiť sa svojou peknou postavou môžete aj v decentných šatách. Stačí, že zvolíte obtiahnuté šaty, alebo kratšie šaty. S tou krátkosťou to však neprežeňte. Platí, že ideálom sú midi šaty. Ak si to však môžete dovoliť, šaty tesne nad kolená určite nebudú pôsobiť vulgárne, ani vyzývavo.

Zdroj: Pinterest

  

Na mini šaty zabudnite, šaty na stužkovú by mali byť v midi dĺžke

Mini šaty sú ako šaty na stužkovú pre mamu úplne nevhodné. Posledné, na čo si chce váš syn, či dcéra spomínať zo svojej stužkovej, je to, ako si neustále poťahujete šaty smerom nadol, cítite sa nepohodlne a navyše to pred spolužiakmi vášho syna či dcéry vyzerá naozaj nevhodne a neslušne. Doprajte pohodlie sebe i ostatným a zvoľte si dlhšie šaty, ktoré nebudú zbytočne odhaľovať viac, ako je treba. Vôbec si však nemusíte dávať šaty až po zem, ak vám nie sú sympatické. Ideálne sú práve midi šaty. Nebudete v nich pôsobiť ani staromódne, ani vyzývavo.

Zdroj: Pinterest

  

Puzdrové šaty nikdy nič nepokazia

Puzdrové šaty sú ako stvorené na akúkoľvek slávnostnú príležitosť. Platí to aj, keď ide o šaty na stužkovú. Puzdrovými šatami v príjemných jemných farbách naozaj nič nepokazíte.  

  

Šaty na stužkovú s tenkými ramienkami alebo úplne bez ramienok?

Je lepšie, keď sa šatám s príliš tenkými ramienkami alebo šatám bez ramienok úplne vyhnete. Ak sa pre takéto šaty však napokon aj tak rozhodnete, určite nezabudnite na štólu, bolerko či sako. Aspoň na tú oficiálnu časť. Verte nám, budete sa aj vy cítiť oveľa lepšie.

Zdroj: Pinterest

  

+TIP navyše: namiesto krikľavých farieb skúste jemnejšie odtiene tmavomodrej, či čiernej farby, ktoré doplníte vkusnými striebornými, či zlatými doplnkami. Nádherne na stužkovej ukážu aj pastelové a krémové farby šiat.

Zdroj: Pinterest

 (540)  

Váš komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Zanechať komentár
Opíš text alebo čísla